Як повідомили на сейсмостанції Петропавловська-Камчатського, епіцентр розташовувався в 93 км від крайового центру, між вулканами Жупановский і Каримский

ВАШИНГТОН/ЮЖНО-САХАЛІНСЬК, 30 січня. /Кор. ТАСС Ірина Байбарза/. Оперативні групи рятувальників обстежують будівлі на півострові Камчатка, де вдень за місцевим часом зареєстровано землетрус магнітудою 7,0. Про це кореспонденту ТАСС повідомила співробітниця прес-служби ГУ МНС по Камчатському краю Юлія Ананьєва.

«В даний час оперативні групи проводять обстеження житлового фонду. Поки інформації про руйнування не надходило», — сказала Ананьєва.

Вона зазначила, що будинки і будівлі в Петропавловську-Камчатському побудовані під сейсміку на 9 балів, тому руйнування малоймовірні.

Як повідомили ТАСС на сейсмостанції Петропавловська-Камчатського, підземний поштовх магнітудою 7 відчувався в місті силою 5-6 балів. Епіцентр землетрусу розташовувався на суші, 93 км від крайового центру, між вулканами Жупановский і Каримский.

«Ми бачили, як хитається меблі, деренчали двері, розгойдувалися люстри і висячі предмети. Наш центр розташований на першому поверсі, думаю, що на п’ятих поверхах ощущаемость була сильнішою», — сказала співрозмовниця агентства.

Раніше Геологічна служба США (USGS) повідомила, що землетрус магнітудою 7,0 стався в суботу на Камчатці в 106 км на північ від Петропавловська-Камчатського. Осередок землетрусу залягав на глибині 153 км.

Афтершоки

Два афтершоку зареєстровані на Камчатці після землетрусу магнітудою 7,0, повідомили в Камчатській філії Геофізичної служби РАН.

«Підземні поштовхи магнітудою 5,2 і 4,0 відбулися в 15:42 у 15:50 за місцевим часом», — сказав співрозмовник агентства.