На півдні Аляски з нез’ясовних причин гинуть морські видри (калани). З початку року вже зафіксовано сотні подібних випадків.

Морська видра (калан) — це хижий ссавець родини куницевих володіє рядом унікальних особливостей пристосування до морської середовищі, а також є одним з небагатьох тварин-неприматов, використовують знаряддя. У XVIII—XIX ст. калани з-за свого цінного хутра піддались хижацькому знищенню, в результаті чого вигляд опинився на межі зникнення.

Ряд природоохоронних заходів дозволив збільшити чисельність морських видр. У наші дні їх можна зустріти біля північних берегів Тихого океану в Росії, Японії, США та Канаді. Проте в цілому їх популяція перестала рости: найімовірніше, із-за екологічних проблем. Ці тварини дуже вразливі до інфекційних захворювань. У місцях проживання каланов живе все більше людей, збільшуються ризики техногенних катастроф; це впливає на скорочення їх чисельності. Однак на Алясці, де докладається максимум зусиль по захисту морських видр, статистика їх масової загибелі не зрозуміла.

Понад 250 мертвих або смертельно хворих тварин було знайдено в цьому році в районі затоки Качемак. Це в два рази перевищує аналогічні показники 2014 року, при тому, що вже тоді цифри насторожили вчених. Одна з версій — про виділяються водоростями токсини — була відкинута за результатами експертизи. Дослідження туш загиблих тварин поставили перед вченими ще більше загадок. Якщо одні калани на момент смерті були сильно виснажені, то інші ставали мертвими у повному розквіті сил.При цьому аналіз на всі відомі інфекції, якими раніше могли заражатися морські видри, виявився негативним. Експерти зі Служби охорони рибних ресурсів і диких тварин США (United States Fish and Wildlife Service) кажуть, що до звичайних причин, що впливають на здоров’я каланов, додалося «щось ще».

Мова швидше за все йде про якомусь не відомому раніше вірус. Фахівці продовжують його пошуки, але на це може піти кілька тижнів або навіть місяців. У затоці Качемак мешкає близько 6000 каланов. Оскільки морські ссавці відіграють важливу роль в екосистемі, їх масова загибель свідчить про серйозні екологічні проблеми.