за 2 тижні на ванкувері в зоні каскадия сталося майже 8000 землетрусів

З 25 грудня 2015 року до 4 січня 2016-го на острові Ванкувер, розташованому на північній частині сейсмічної зони Каскадия, було зафіксовано 7980 землетрусів. З них понад 2400 сейсмічних подій відбулося в період з 1 по 4 січня.Нормою для даного регіону вважається 200 підземних поштовхів за 10 днів, проте в минулі два тижні ця кількість зросла в десятки разів.

за 2 тижні на ванкувері в зоні каскадия сталося майже 8000 землетрусів Землетрусу на Ванкувері з 25 грудня по 4 січня

Незважаючи на аномальну сейсмічність, експерти Геологічної служби США стверджують, що жителям регіону не варто турбуватися. За їх словами, площа Ванкувера разом з іншою територією Тихоокеанського Північно-Заходу знаходиться в природному сейсмічному циклі, так званому «повільному епізоді ковзання», який трапляється один раз у рік або близько того.

Велика частина землетрусів сталася на великих глибинах на Ванкувері і сусідньому Олімпійському півострові штату Вашингтон. Багато поштовхи були настільки слабкі, що практично не відчувалися на поверхні. У середньому 99,9 % землетрусів мали магнітуду до 2.0 і тільки поштовх недалеко від міста Вікторія, Британська Колумбія, сягнув магнітуди 4.3.


за 2 тижні на ванкувері в зоні каскадия сталося майже 8000 землетрусів
Землетрусу на Ванкувері з 1 по 4 січня

Як стверджує сейсмолог Аарон Веч з Геологічної служби, замість того, щоб накопичувати тиск для одного потужного землетрусу, подібні серії підземних поштовхів повільно послаблюють тиск на тектонічних плитах. Разом з тим, фахівець нагадує жителям Ванкувера і Вашингтона, що вони живуть в сейсмічно небезпечному районі, тому завжди повинні бути готові до великої катастрофи.