йеллоустоун прокинувся? – є відеодокази: землетруси, підйом води та викиди пари

Землетруси в Японії і в Південній Америці дійшли і до Сполучених Штатів, 18 квітня були зафіксовані поштовхи, найсильніший з них був 3,2 бала, епіцентр знаходився всього лише в 2 кілометрах від поверхні. Це спровокувало підйом дна озера, розташованого неподалік від супервулкана. Всі ці явища можуть спровокувати вибух Єллоустоун.

Справа в тому, що під дном озера розташована кальдерьера, заповнена розплавленої магмою. Через розломи на дні постійно виривається газ. Зараз, із-за підйому дна розломи збільшилися, туди проникає вода, перетворюючись в гарячий пар. Він накопичується і збільшує тиск під Єллоустоун. Наявні розломи не можуть знизити тиск, про це говорить безперервний підйом води, так як пара скупчується, не знайшовши вихід.

В інтернеті з’явилася інформація про те, що звіти американського Геологічного товариства кажуть про неминучу катастрофу в найближчі два роки. Комп’ютер, що моделює ситуацію, визначив виверження вулкана до 2018 року.

Раніше доступні широкій публіці сейсмограми, що відображають сейсмічну активність в регіоні супервулкана Єллоустоун, більше не доступні в режимі онлайн. Сейсмограми, що публікувалися на SuperStation95, були раніше доступні на сайті Університету Юти, 4 квітня 2016 р. співробітники видалили їх зі свого сайту.

Можливістю спостерігати за тим, що відбувається в Єллоустоуні та його околицях, користувалися багато, так як раптове зростання сейсмічної активності очевидно міг би бути передвісником наближення виверження. Так чому ж сьогодні був закритий доступ для громадськості до сейсмографам Геологічної служби США (USGS)? Ніхто не дає відповіді на це питання.

Що ще більш дивно: тільки що був закритий доступ також і до приватних сейсмографам Університету Юти. Без жодного офіційного пояснення. Співробітники одного з англомовного сайту з вивчення і спостереження за супер-вулканом зробили запит до вчених Університету Юти, але відповіді не послідувало, але один з працівників «нишком» надіслав електронною поштою наступне зображення, від якого у них перехопило подих:

йеллоустоун прокинувся? – є відеодокази: землетруси, підйом води та викиди пари

На цьому зображенні зеленим позначені кордони Єллоустонського національного парку. Ледь видима жовта лінія окреслює кальдери супервулкана. Червоними крапками позначені всі землетрусу, нещодавно зафіксовані в Єллоустоуні. Можливо, саме з цієї причини для громадськості був закритий доступ до сейсмограммам? Можливо різке збільшення сейсмоактивності говорить про те , що в Єллоустоуні відбувається щось серйозне.

Раніше вчені вважали, що багатьом вивержень супер-вулканів передують землетрусу які ламають земну кору і відкривають шлях для магми. Але нове дослідження показує, що це може відбутися спонтанно в результаті збільшення тиску. Після того, як сейсмодатчики для публіки були відключені, зацікавлені особи стали самостійно шукати інформацію про те, що відбувається в районі супервулкана.

Один з чоловіків поставив ролик про те, що він чув незвичайні звуки, схожі на сирени в 12 годин дня 7 квітня. Від парку Єллоустоун він знаходився приблизно в 600 милях. Інша американка говорить у своєму ролику про супер-вулкані наступне: «За останні 2 місяці я кілька разів бачила чорний дим. На камері і на снігу навіть була чорна сажа. Мені здається, лава піднімається, і вночі виникає світіння, коли йдуть потоки лави або просто не великі струмки. Швидше за все, просочується і вдень, але це не помітно, з-за денного світла і пара гейзера, який закриває викиди лави»

Університет Юти, відповідальний за експлуатацію та аналіз сейсмостанцій в Єллоустоун, повідомив про 49 землетруси, що сталися в Єллоустонском Національному Парку (YNP) за березень 2016 року. Це на 14 більше, ніж у лютому 2016. При цьому фахівці стверджують, що сейсмічна ситуація в нормі, і загроз не існує. У USGS (геологічної служби США) є секретний наказ. Вчені змушені придушувати будь-яку інформацію про групових землетрусах в кальдері. Саме тому сейсмічні датчики часто не працюють.

У той же час встановлена у парку веб-камера періодично відключається. Не дивлячись на приховування тривожних тенденцій, в інтернеті накопичилося вже достатньо даних про те, що супервулкан активний і можуть відбутися раптові події, небезпечні не тільки для США, але і всього світу. Грунт в межах кальдери значно піднялася. Причому, десятки років пішли на те, щоб вона вспучилась всього на кілька сантиметрів. Зате з 2004 року процес прискорився в рази, величина підйому вже сягає мало не 2 метрів.

В Єллоустоуні збільшилися старі і з’явилися нові тріщини. Через них з глибини йде вуглекислий газ (CO2), діоксид сірки (SO2) і сірководень (H2S), що містяться в магмі. Також був зафіксований вихід Гелію-4 (4He) – його концентрація збільшилася в сотні разів, що свідчать про швидке виверження. Доктор Жан-Філіп Perrillat з Національного центру наукових досліджень в Греноблі, Франція, підтверджує, що магма нарощується і залишився максимально десятирічний термін! А може десятиденний термін?