вулканологи розширили небезпечну зону навколо везувію

Вулкан Везувій називають бомбою сповільненої дії. Його виверження здатне завдати великої шкоди всій Європі і знищити безліч поселень італійського регіону Кампанія. До недавнього часу вважалося, що небезпеки піддається, в основному, так звана «червона» зона навколо гіганта, в якій проживають близько 600 000 чоловік. Однак після проведення нової оцінки експерти прийняли рішення розширити радіус ризику і збільшити менш небезпечну «жовту» зону, в яку включили додатково 63 міста і села провінцій Неаполь і Салерно.

На думку вулканологів, в разі виверження «жовта» зона буде піддана падінню каменів і попелу, який викидається вулканом. Люди в «червоній» зоні можуть постраждати від пірокластичних потоків, які пересуваються зі швидкістю понад 250 км/год і включають в себе розжарені частинки попелу, газу і вулканічних уламків. Як повідомляє Доменіко Аннунціата, прес-секретар міської ради Неаполя, рішення про розширення «жовтої» зони прийнято на підставі рекомендацій експертів. Звістка схвилювало місцеве населення, вирішила, що таким чином вулканологи попереджають про потенційної катастрофи.

У документі Агентства цивільного захисту, опублікованому на цьому тижні, міститься попередження, що навіть скромне виверження Везувію вплине на великі території, навколишні Неаполь. Пірокластичні потоки здатні охопити всю «червону» зону і знищити майно. У зв’язку з цим експертами розроблено аварійний план для регіону, згідно з яким у разі ознак можливого виверження 600 000 чоловік, що проживають в «червоній» зоні, повинні бути евакуйовані протягом 72 годин.