Розміром з Антарктиду

величезна озонова діра накрила росію

27 січня величезна озонова діра накрила північну Євразію від Атлантики до Тихого океану. Велика частина припала на територію Росії. Центр аномалії розташований на півночі Західного Сибіру.

Як повідомив ІА REGNUM старший науковий співробітник геологічного факультету МДУ імені М. в. Ломоносова, доктор геолого-мінералогічних наук Володимир Сивороткин, «втрати озону досягають тут 50%, тобто ми маємо справу з озоновою дірою антарктичних масштабів. У Москві втрати озону — 22%, в Санкт-Петербурзі — 35%!»

Руйнування озонового шару принесло аномальне тепло і низький тиск, ще раз підтверджуючи концепцію, згідно з якою зміна концентрації озону в атмосфері є головним чинником погодних (і кліматичних) аномалій.

Громадянам важливо знати, що «в зимовий час, коли люди тепло одягнені, і тіло закрито від сонячних променів, збільшився потік біологічно активного ультрафіолету (БАУ) небезпечний в першу чергу для очей. Особливо, якщо небо чисте, тобто відсутня суцільна хмарність, яка суттєво послаблює потік БАУ. Найнебезпечніша ситуація — сонячний день і сніжний покрив, який за рахунок відображення збільшує небезпечне випромінювання. Посилюватися потік ультрафіолету може і за рахунок перевідбиття від країв хмар через розриви в суцільній хмарності».

Необхідно бути пильними, берегти в найближчі дні свої очі і особливо дітей від прямого сонячного світла. Краще починати день з перегляду озонових карт.