вчені: вигин північноамериканської тектонічної плити розірве територію сшаЯк встановили раніше геологи, Північноамериканська плита згинається, що викликає серйозне тектонічне напругу в області розломів на території США і Мексики. В даний час для адаптації території Північної Америки в ході швидкого розширення Атлантики, має статися потужний землетрус уздовж Ново-Мадридського розлому, а також в районі розлому Сан-Андреас.

Як вважають деякі вчені, внаслідок катастрофи відбудеться значне опускання поверхні в районі розлому Сан-Андреас, що може спровокувати ланцюгову реакцію катастрофічних землетрусів.

Північноамериканська плита вигинається дугою, так як вона не в змозі розгорнутися з-за того, що вона пласка, і при цьому Атлантика раніше розширюється, а Тихий океан стискається. Середина вигину плити знаходиться в районі Сан-Дієго. І цей вигин призводить до провалів в грунті і деформації залізниць, безлічі серій землетрусів, а також розривів газових і водопровідних магістралей. Як вважають вчені, плита має слабкі місця — розлом Новий Мадрид уздовж Міссісіпі і Морський шлях Св. Лаврентія, і саме там плита зазнає розриву по діагоналі.

Вигин всієї Північної Америки відбувається таким чином, що Мексиканська край рухається в західному напрямі, а верхня його частина з Канадою і Аляскою залишається нерухомою. Це призводить до вигину всього континенту, і ця напруга може бути врегульовано тільки Ново-Мадридським розломом, разриваючего континент по діагоналі таким чином, що південно-західна частина США з Мексикою змістяться вниз і на захід, а території на схід від Міссісіпі від них просто відірвуться. В результаті відбудеться розрив території США.

Гул породи вже чути в США, і кількість цих випадків збільшується. При цьому деякі вчені прогнозують, що серії землетрусів в районі Ново-Мадридського розлому, швидше за все, будуть мати магнітуду приблизно 5 балів. Менша ймовірність, що піде серія підземних поштовхів силою 9 балів. Однак, швидше за все, струси будуть відбуватися за принципом доміно. Внаслідок розриву континенту поверхню в районі розлому Сан-Андреас значно знизиться.Внаслідок такої події вже можуть мати місце нові серії катастрофічних землетрусів вже на території штату Каліфорнія, де знаходиться супервулкан Лонг-Веллі, а також інші вулканічні комплекси, які можуть бути активовані сейсмічної катастрофою.