2015 рік став багатим на прогнози і наукові відкриття. Які з них вразили росіян найбільше?

1. 30 холодних зим

Холодний цикл тривалістю 30 років стартує в цьому році, припускають деякі вчені. Хоча середня температура впаде на 1,5–2 градуси, люди, тварини і рослини від похолодання не постраждають.

Втім, у цієї теорії є і супротивники. Рашит Хантемиров з Інституту екології рослин і тварин Уральського відділення РАН констатує, що за минулий століття планета потеплішала майже на градус. У Росії температура піднялася і того вище — практично на 2 градуси.

2. Загрожують Землі астероїди

У найближче століття до нашої планеті можуть наблизитися десятки астероїдів-вбивць. Вчені не зводять очей з самих неблагонадійних космічних валунів — НАСА відстежили 97 % астероїдів діаметром від 1 км і більше.

Російські вчені вважають, що боятися треба також непередбачуваних «побратимів» астероїдів — метеоритів. Можливо, що метеорит Челябінськ став лише першим з собі подібних, розмірковує професор Віктор Гроховський, член комітету з метеоритів РАН.

3. Уральські гори зсуваються до Ямал

19 жовтня 2015 року на Уралі стався землетрус магнітудою до 4,7. Раптові підземні поштовхи стали наслідком зростання Уральських гір. Вчені більш ніж впевнені, що землетруси в Свердловській області та Ямало-Ненецького автономному окрузі повторяться — хребет Уральських гір буде переміщатися далі на Північ.

4. Вимирання тварин через зміни клімату

Рання весна 2015 року мало не згубила уральських їжаків та борсуків. Розбуджені весняним сонцем тварини не могли знайти корм ще не ожилих лісах. В Арктиці дощі призвели до утворення крижаної кірки, з-за чого північні олені не могли добути їжу.

З метою не допустити вимирання живих видів вчені досліджують причини зникнення з лиця Землі давніх її мешканців.В ході експедицій дослідники виявили скам’янілі останки вівцебика, печерного лева і навіть спільного предка сучасних азіатів і європейців. Зрештою вчені сподіваються врятувати від вимирання людини, який також може стати жертвою зміни клімату.