Розлом «Пуерто-Ріканський жолоб» порівнюють із зоною субдукції Суматри, викликала катастрофічне цунамі в Індійському океані в 2004-му році, що призвело до загибелі близько 250 тисяч жителів.

Минулого місяця в Пуерто-Ріко сталося 180 землетрусів. 120 підземних поштовхів з них мали магнітуду понад 2,5, а понад 70 землетрусів мали місце в останні сім днів. Землетруси реєструються по всій території держави, а також на території сусідніх островів, де і знаходиться вкрай небезпечний Пуерто-Ріканський жолоб.

Схожість з зоною Суматри викликало інтерес вчених, які займаються дослідженням небезпеки цунамі на північному сході Карибського моря і на східному узбережжі США. Вважається, що розташування епіцентрів землетрусів на межі тектонічних плит можуть спровокувати серйозні наслідки для східного узбережжя Північної Америки і викликати катастрофічні землетруси з наступними цунамі.

В даний час вчені займаються збором інформації про поточну сейсмічної активності в Пуерто-Ріко. Це дасть можливість спрогнозувати катастрофічні події, здатні привести до руйнувань в США та Карибському регіоні. Про таку небезпеку відомо вже давно. Ще в 2010 році вчені розробили модель цунамі, які з великою ймовірністю можуть статися із-за сейсмічної активності в районі жолоби Пуерто-Ріко.