вчені прогнозують масштабний землетрус у відні

В майбутньому Вену може потрясти землетрус магнітудою до 7.0. До таких висновків прийшли геологи з Університету Відня. Безпосередньо під австрійською столицею і її околицями знаходиться сейсмічно активна система розломів, що охоплює також Нижню Австрію, частина Чехії і Словаччини.

Оскільки багато з цих розломів були неактивними останні 200-300 років, вчені вважали, що вони не представляють небезпеки. Однак, на думку доктора Курта Декера, геолог з Університету Відня, ризик масштабного землетрусу в районі міста серйозно недооцінений. Експерт вважає, що вчені повинні більш ретельно вивчити розломи і провести аналіз історичних даних, що свідчать про великих підземних поштовхах у Відні в минулих століттях.

Декер вважає, що вивчення повинні бути піддані всі етапи історії цієї області за останні тисячі років. «Під Віденським басейном існує пів дюжини відомих ліній розлому, які рухаються на повільній швидкості і кожні 2000 років приводять до землетрусів магнітудою 6.0 або 7.0», – стверджує геолог.

У 2010 році на Гаїті стався підземний поштовх магнітудою 7.0, в результаті якого постраждало близько 3 мільйонів чоловік. «Якщо землетрус подібного масштабу струсоне Відень, то воно може мати катастрофічні соціальні та економічні наслідки, оскільки Віденський регіон є найбільш густонаселеною територією в Австрії», – говорить Декер.