Як пише видання Express, хвиля сейсмічної активності почала викликати побоювання, що незабаром може відбутися катастрофічний землетрус в Сибіру. І катастрофа може відокремити один від одного Азію і Європу.

Свій прогноз фахівці зробили після 50 сильних підземних поштовхів, які були зареєстровані близько північній частині Байкалу, який є найглибшим озером в світі.

Деякі вчені вважають, що постійна активність в цьому регіоні в кінцевому рахунку може привести до того, що Євразійський континент розламає навпіл. Зафіксовані землетруси були різної потужності – магнітудою від 3 до 5 балів.

Вчені з різних країн проводять моніторинг і попереджають, що у всій Байкальської рифтовій зоні Сибіру спостерігається фаза зростання тектонічної активності.

Як вважають вчені, ця діяльність може відбуватися кожні 50-60 років.

Глава Геологічного інституту Сибірського відділення Російської академії наук Геннадій Татьков заявив, що минулий цикл сейсмічної активності Байкальського рифту спостерігався в середині минулого століття.

Ряд потужних землетрусів був зареєстрований в Сибіру в 1950-ті роки, включаючи 11 підземних поштовхів на півночі Бурятії, інші в Северомуйске, і в результаті цього хребет зрушився на відстань 1,2 метра.

У 1957 році внаслідок землетрусу гірський хребет в Монголії зріс на вісім метрів, і це викликало рідкісне природне явище, іменоване формуванням Тормхонского каменю, «хвилі», що має заввишки десять метрів.

Потужний землетрус, магнітуда якого склала 7,8, в китайській провінції Сичуань, призвело до утворення в гірських долинах більше 30-ти озер.

Найбільше в нинішньому році землетрус магнітудою 7,8 бала в квітні спустошило Непал, убивши близько 9-ти тисяч осіб.

вчені: потужний землетрус в сибіру здатна розколоти навпіл євразію