Команда фахівців з Університету штату Орегон завершила експедицію у східне Середземномор’я, де займалася установкою сейсмографів в районі вулкана Санторін. Дослідники розмістили більше 90 спеціально розроблених приладів на морське дно і 65 наземних лічильників безпосередньо на Санторіні і найближчих островах.

Основною метою вчених є вивчення великий магматичної системи гіганта, утвореної в результаті потужних вивержень за останні 10 000 років. Дані, які будуть передавати прилади, дозволять експертам побудувати карту магматичного резервуару Санторіні, що залягає на глибині від 10 до 20 км під морським дном.

Нещодавно острів зазнав значні хвилювання, пов’язані з поповненням підземної камери новими порціями магми.Інфляція поверхні і інтенсивні серії землетрусів змусили фахівців посилити моніторинг вулкана і більш щільно зайнятися вивченням морського дна над резервуаром з урахуванням розломів і зсувів між островом Санторіні і Аморгоса. Нові дані допоможуть зрозуміти структуру глибокої магматичної системи гіганта, а також з’ясувати причину землетрусу в Греції 1956 року (найбільшого в XX столітті) і супроводжував його цунамі.