в японії почалося виверження вулкана в 50 км від аес: відео

Виверження в провінції Кагосіма на півдні Японії почалося в середу, 3 лютого, в 12:56 за московським часом. На кадрах видно, що лава викидається на кілька десятків метрів угору. Річки попелу і лави стікають зі схилів Сакурадзими. У клубах попелу видно спалахи блискавок.

Останнє сильне виверження вулкана в Японії було зафіксовано на острові Кюсю. Тоді почав вивергатися найбільший з 100 діючих вулканів, оточуючих Японію «вогненним кільцем» – вулкан Асо.http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201602051417-maxz.htm В Японії вивергається вулкан Сакурадзима

Після декількох місяців спокою японський вулкан Сакурадзима справив помірно сильний вибух з викидом попелу на висоту до 3000 метрів. Виверження почалося 5 лютого в 19:15 за місцевим часом і супроводжувалося фонтанированием лави з кратера Сова. За повідомленням Казухиро Ісіхара, професора Університету Кіото, камені, викинуті з жерла гіганта, розлетілися на відстань близько 2 км.

Зростання активності Сакурадзими почався влітку 2015 року. До вересня вулкан щодня генерував по 3-5 невеликих вибухів, а в кінці місяця несподівано затих. З тієї пори на вершині спостерігалися лише незначні прояви активності у вигляді слабких викидів золи і дегазації.

У зв’язку із сьогоднішнім вибухом Метеорологічне агентство Японії прийняв рішення підвищити рівень тривоги гіганта до третього. Це означає, що зона небезпеки Сакурадзими становить 3 км. Більш велике виверження вулкана несе серйозні ризики для острова Кюсю, оскільки вулкан розташований всього в 50 км від діючої атомної електростанції Сендай.