Одразу дві серйозні проблеми створила природа для жителів Сибіру: тут зараз різко похолодало і зберігається складна екологічна ситуація. Вперше за цю осінь у Прибайкаллі температура опустилася нижче — 30° . Практично всю територію Південної Сибіру цієї ночі скували морози, які зазвичай бувають тут в грудні! Навіть у великих містах, де зазвичай на кілька градусів тепліше, ніж в області, температури були по-справжньому зимовими. Так, наприклад, вночі в Красноярську повітря охолов до — 21,5°.

Аномальні морози в містах півдня Сибіру зберігаються і сьогодні вдень. Так, наприклад, в Красноярську сьогодні вдень температура близько — 19,5°. Це на 10° нижче нормальних для цього часу року значень. В Іркутську приблизно така ж картина – відхилення від норми становить понад 7°.

Настільки морозне повітря нагнітає сюди сибірський антициклон. Він зараз активно розростається і стає все більш потужним і стійким, і визначає погоду на величезній території – від Уралу до Забайкалля і навіть Чукотки. У центрі антициклону тиск дуже високий – близько 780 мм рт. ст., на півдні Сибіру також спостерігається його інтенсивний ріст.В антициклоні спостерігається низхідні потоки повітря. З-за цього в приземному шарі атмосфери практично немає руху, і всі шкідливі викиди міст накопичуються у поверхні. І така ситуація складається в місті вже останній тиждень.За цей час в Ачинську спостерігалося триразове перевищення ГДК по діоксиду азоту. Перевищений вміст діоксидів сірки було зафіксовано і в Красноярську, і в Ачинську. В таких умовах над містом формується зміг. Він виникає при антициклональної погоди навіть в умовах відносно низької вологості. Сприяє накопиченню шкідливих домішок в атмосфері повна відсутність вітру. У Красноярську в останні три дні спостерігається майже повний штиль. Такий характер погоди зберігатиметься і в найближчі дні. Атмосферний тиск продовжить плавно зростати і до кінця тижня дійде до 760 мм рт. ст.Аномальні холоди будуть, як і раніше тримаються в регіоні – навіть вдень температура не підніметься вище — 17… — 19°.