Міністерство природних ресурсів і екології РФ опублікувало державний доповідь «Про стан та про охорону навколишнього середовища Російської Федерації в 2014 році». Один з головних висновків документа полягає в тому, що швидкість зростання середньорічної температури на території Росії в 1976-2014 роках склала 0,42 градуси за шкалою Цельсія за 10 років. Це в 2,5 рази більше аналогічного показника в іншому світі.

«У Росії теплішає швидше, в середньому на земній кулі температура змінюється в бік потепління повільніше, ніж у Росії.Це важливо, особливо з урахуванням майбутнього розвитку і економіки країни», — сказав Сергій Донський, міністр природних ресурсів і екології РФ в минулий четвер, 24 грудня.

Потепління на території Росії триває в цілому за 2014 рік і у всі сезони, крім зими. Основна особливість зимових трендів періоду 1976-2014 рр. — розширюється область похолодання на півдні Сибіру і на далекому північному сході країни.

Потепління клімату призводить до зростання небезпечних метеорологічних явищ. В минулому році у Росії зафіксовано 569 таких явищ — це найбільша кількість за всі роки спостережень, повідомляє прес-служба відомства.

Міністр природних ресурсів і екології РФ Сергій Донський у цьому зв’язку додав: «Щоб угода укладена на конференції з клімату в Парижі — прим. ред.) працювало більш ефективно, треба буде проводити посилення відповідальності цільових показників країн, щоб ми все-таки прагнули до стримування температури в межах 1,5 градуса». Слова міністра наводить інформагентство «».

Нагадаємо, що в середині грудня 195 делегацій з усього світу висловилися в підтримку угоди за підсумками 21-й Конференції ООН з питань клімату в Парижі. Офіційне підписання документа заплановано на 22 квітня 2016 року.Головна мета — утримати глобальне потепління в межах 1,5–2 градуси за Цельсієм порівняно з середньою температурою доіндустріальної епохи.