у центрі колумбійської села апонте з'явилася велика тріщина

Велика тріщина довжиною 1,2 км з’явилася прямо в центрі невеличкого села Апонте на південному заході Колумбії.Вперше розлом в землі був помічений ще на початку 2015 року, але тоді він був зовсім невеликим і не привертав увагу населення. У грудні 2015 року тріщина збільшилася до 20 см в ширину, тому місцеві жителі організували за неї пильний моніторинг.

Менш ніж за місяць з 24 грудня 2015 року розлом розширився до 50 см і призвів до великого збитку в селі. На сьогоднішній день від геологічної аномалії постраждали 210 сімей. Принаймні, 170 будинків пошкоджені і не придатні для життя, зруйновані дороги та інфраструктура. Глибина тріщини в деяких місцях досягає 4 метрів.

у центрі колумбійської села апонте з'явилася велика тріщина

Як повідомляють місцеві жителі, розлом продовжує збільшуватися в розмірах. Час від часу з нього лунає гул, схожий на свист вітру. В такі дні він стає ширше приблизно на 1 див Походження тріщини не встановлено, для її дослідження в село було направлено інженерний батальйон з Боготи.

у центрі колумбійської села апонте з'явилася велика тріщина

Як відомо, Колумбія знаходиться на Тихоокеанському вогняному кільці. Безпосередньо село Апонте розташовується в Північній вулканічної зоні, сформованої в результаті субдукції плити Наска під Південноамериканську тектонічну плиту.У цьому районі височіє велика частина колумбійських вулканів, у тому числі Галерас, Пураса, Уїла і Донья-Хуана.