При невеликій глибині — близько 3 метрів — і мінливих кліматичних умовах ця водойма зникає не вперше: попередній випадок повного випаровування був зафіксований у 1994 році.
у болівії повністю зникло величезне озеро
© Фото: NASA Goddard Space Flight Center

МЕХІКО, 10 лютого – РІА Новини. Друге за величиною озеро Болівії Поопо припинило своє існування, повідомляє Європейське космічне агентство (ЄКА) за результатами аналізу отриманих супутникових знімків. «Міні-супутник ЄКА Proba-V, який займається моніторингом поверхні землі в щоденному режимі, зміг зафіксувати зникнення другого за величиною озера Болівії, підтверджено повне випаровування озера Поопо», йдеться в повідомленні агентства. Портал ABI зазначає, що поступове випаровування Поопо підтверджує серія знімків ЄКА, зроблених у квітні 2014, липні 2015 і січні 2016 року.Раніше це озеро займало площу в 3 тисячі квадратних кілометрів і вважалося другим за розмірами після Титикаки.

При невеликій глибині — близько 3 метрів — і мінливих кліматичних умовах це озеро зникає не вперше: попередній випадок повного випаровування був зафіксований у 1994 році, проте потім озеро знову наповнилося водою. На цей раз експерти побоюються, що процес відновлення Поопо може зайняти довгі роки, якщо це взагалі станеться.