тихоокеанська плита знаходиться в сильному русі

Сейсмічні події магнітудою 2.5 і вище, що відбулися протягом минулого тижня на заході Північної Америки, вказують на те, що північноамериканський кратон дійсно зміщується вздовж свого деформованого краю. Примітно, що зсув відбувається із заходу на схід, а не зі сходу на захід у напрямку руху Північноамериканської літосферної плити.

Якщо проаналізувати події, що сталися з 1 листопада у світі, можна помітити, що найбільш значущі з них сталися на Тихоокеанському вогняному кільці, тобто на даний момент весь Тихий океан знаходиться в серйозній русі:

тихоокеанська плита знаходиться в сильному русі

Землетрусу в Південній Америці 8 листопада

Дивлячись на вулканічну діяльність і численні землетруси магнітудою від 4.0, що сталися всього за один тиждень, неважко припустити, що райони, де поки нічого не сталося, повинні перебувати в стані бойової готовності. Чим більше рух в прилеглих областях, тим більше повинно бути рух в місцевості, ще не проявила активності.

Нові виверження вулканів і помірні підземні поштовхи на Тихоокеанському кільці, в тому числі в Перу, Колумбії, Венесуелі і навіть в тихій Бразилії, свідчать про зростання сейсмічної напруги навколо всієї Тихоокеанської плити. Разом з тим, за тиждень не відбулося ні одного досить потужного події, яка б компенсувала наростаючий тиск. В зв’язку з цим висока ймовірність того, що найближчим часом у тих регіонах західного узбережжя Америки, де зараз панує відносне затишшя, може відбутися ціла серія помірних підземних поштовхів або одне велике землетрус.