так ось де ховається лох-несське чудовисько

На дні високогірного шотландського озера виявлений гігантський розлом, в якому цілком може ховатися легендарний монстр.

Озеро Лох-Несс простягнулося на 37 кілометрів в довжину і на півтора кілометра завширшки. Максимальна глибина його, як вважали, становить 227 метрів. На думку скептиків, такої глибини не достатньо, щоб тривалий час приховувати велике водоплавні тварина — так зване лох-неське чудовисько, яке, якщо вірити легендам, тут мешкає. І ось нещодавно вимірювання, які провів хтось Кейт Стюарт (Keith Stewart) — 43-річний шкіпер, влаштовує екскурсії, показали: озеро набагато глибше.З допомогою сонара шкіпер «намацав» протяжний розлом, який збільшує максимальну глибину озера аж до 300 метрів. І наніс її на карту.

так ось де ховається лох-несське чудовисько
Кейт Стюарт — це він виявив можливе притулок Нессі.
так ось де ховається лох-несське чудовисько
Зображення з сонара.

— В цьому розломі Нессі може ховатися разом зі всією своєю сім’єю, — запевняє Стюарт. І припускає, що на дні є ще й великі печери.

А В ЦЕЙ ЧАС

Вигадане чудовисько?

Британський вчений Геррет Вільямс знайшов свідчення того, що таємниче істота, що нібито живе в шотландському озері, «створив» письменник Джордж Герети на початку 30-х років минулого століття, отримавши за нього гонорар в 150 фунтів. Прототипом послужив монстр Огопого, озеро Оканаган (Британська Колумбія). Детальніше про цієї майже детективної історії читайте Лох-Неського чудовиська можливо, ніколи не було. Тут же — доводи ентузіастів, які вважають, що воно все ж є. І гіпотези про те, ким би міг бути легендарний шотландський монстр.

так ось де ховається лох-несське чудовисько
Ентузіасти продовжують вірити в лох-неське чудовисько, вважаючи його які дожили до наших днів водяним ящерів.