Пекін, 22 листопада /Синьхуа/ — Рівень моря в прибережних районах Китаю підвищується швидше, ніж в інших регіонах світу. З 1980 по 2012 р. рівень води тут підвищувався в середньому на 2,9 мм в рік. До такого висновку прийшли китайські вчені після масштабних досліджень, результати яких були оприлюднені в п’ятницю, 20 листопада в доповіді про третьому раунді досліджень в області кліматичних змін в Китаї.

Робота по збору та аналізу тривала не менше трьох років з участю понад півтисячі науковців та 16 державних відомств, включаючи Міністерство науки та техніки, Метеорологічне управління КНР, Академію наук Китаю, за підтримки Міністерства закордонних справ КНР і головного органу економічного планування в країні — Державного комітету у справах реформ і розвитку.

За останні 30 років ХХ століття, йдеться в доповіді, площа льодовиків у Китаї скоротилася на 10 проц, площа вічної мерзлоти зменшилася на 18,6 відс. І температура повітря в Китаї обіцяє тільки підвищуватися. Вчені очікують, що до кінця нинішнього століття вона підніметься на 1,3-5 градусів за Цельсієм. Збільшаться і атмосферні опади. Китай приймає ряд дієвих заходів, спрямованих на протидія кліматичним змінам, відзначають автори доповіді. Так, технічний прогрес дозволив скоротити викиди вуглекислого газу в атмосферу. «У зміні клімату для Китаю криються як плюси, так і мінуси.Мінусів більше. Візьмемо, наприклад, сільське господарство. Зміна клімату загострює проблему хвороб рослин та шкідників, і це зачіпає вирощування не тільки зернових культур, а й овочів, фруктів», — вважає один з головних укладачів доповіді пані Прат Цинчень. Доповідь буде представлена 30 листопада в Парижі на Міжнародній конференції з питань зміни клімату. У майбутньому році вчені з КНР мають намір почати четвертий раунд общекитайских досліджень кліматичних змін.