Вчені здивовані загадковим білим кольором річки Калама, що протікає недалеко від вулкана Сент-Хеленс. Ще 11 жовтня її прозорі води придбали мутний білий відтінок і зберігали її протягом тижня. Хоча вулканологи не виключають, що це явище пов’язане з банальним попаданням в річку вулканічних опадів, насправді зміна кольору може виступати передвісником виверження.

Походження білого кольору досі достовірно не встановлено, але побоювання викликає той факт, що Калама ставала білою і перед двома попередніми виверженнями. Води пофарбовані в білий колір перед вулканічною діяльністю в 2004 році і перед вибухом 18 травня 1980 року, який став самим катастрофічним в історії США. Збіг чи ні?

річка калама біля вулкана сент-хеленс побіліла

Нагадаємо, що в 1980 році вулкана Сент-Хеленс згенерував потужний вибух, який забрав життя 57 чоловік і завдав матеріальних збитків на суму в $ 2,7 млрд. Попеляста колона піднялася на висоту 17 км, а гігантський зсув, що утворився після обвалення купола, подолав відстань в 12 км. «Я не думаю, що білий колір Калами є ознакою виверження. Але адже всім відома фраза «ніколи не говори ніколи», чи не так?», – говорить представник Геологічної служби США. «Можливо, це явище пов’язане з опадами, які пройшли напередодні».

річка калама біля вулкана сент-хеленс побіліла