Японський урядовий комітет сейсмічних досліджень опублікував свої підрахунки, за якими землетрус на острові Кюсю в суботу, ймовірно, відбулося в результаті руху якійсь частині крупного активного розлому під назвою розлом Футагава, повідомляє NHK.

причиною землетрусу на японському острові кюсю став горизонтальний зсув вздовж розлому

Карта з сайту NHK

Доцент університету Цукуба Юдзі Яги справив аналіз рухів розлому, використовуючи дані спостережень, отримані в різних точках планети.

Як сказав учений, горизонтальні зрушення величиною до 1,8 метра відбулися вздовж розлому, довжина якого становить приблизно 50 кілометрів, а ширина — близько 20 кілометрів.

Серія потужних землетрусів на острові Кюсю призвела до загибелі 42 осіб. 9 осіб пропали без вісті. У постраждалих районах тривають пошукові роботи. Зруйновані або пошкоджені 2400 будинків. У евакуаційних пунктах знаходяться 200 тисяч жителів.

Сотні афтершоків продовжують стрясати Кюсю. У період між увечері четверга та 10:00 понеділка в сусідніх префектурах Кумамото і сталося понад 500 землетрусів силою 1 бал або більше за японською шкалою від 0 до 7 балів.

У деяких районах префектури Кумамото в понеділок приблизно до полудня очікувався дощ.

Метеорологічне управління Японії попереджає, що сильні поштовхи можуть тривати ще протягом приблизно одного тижня. Офіційні особи попереджають, що грунт розм’якла, тому люди також повинні побоюватися зсувів.