У неділю в чеських горах Крконошах можна було спостерігати рідкісне явище – північне сяйво.

несподіване північне сяйво в крконошах здивувало чеських астрономів

В неділю після заходу сонця в чеських горах Крконошах можна було побачити північне сяйво. Явище, яке в чеських широтах з’являється тільки у виняткових випадках, було слабше, ніж при останньому спостереженні в березні, але воно здивувало астрономів.

Північне сяйво виникає завдяки заряджених частинок сонячного вітру, які потрапляють в магнітне поле Землі і взаємодіють з атмосферою.

«На цей раз північне сяйво з’явилося несподівано, так як сонячна активність в ці тижні не була високою. Однак сигнали від світового моніторингу активності геомагнітного поля ясно показували, що в неділю була підвищена ймовірність північного сяйва», – пояснив Павло Сухан з Астрономічного комітету Академії наук ЧР.

Явище виникло на небі в неділю одразу після заходу. Його вдалося зняти на камери Humlnet, які досліджують погоду в Крконошах. Сяйво сфотографував і Чеський гідрометеорологічний комітет. За словами Сухана, є велика ймовірність того, що північне сяйво може з’явитися в найближчі дні, так як сонячна активність залишається високою.

несподіване північне сяйво в крконошах здивувало чеських астрономів