небезпечні вулкани каліфорнійській пустелі мохаве

Деякі каліфорнійці і не підозрюють про їх існування. Навіть ті гіганти, які вивергалися менше 10 000 років тому, зараз виявляють тільки геотермальну активність, однак в їх надрах досі продовжує кипіти і вирувати розпечена магма.Геологічна служба не дарма включає їх у список активних, адже вулкани непередбачувані і готові вибухнути в будь-який момент. А посприяти цьому може як наростаючий тиск всередині магматичних резервуарів, так і розлом Сан-Андреас, що проходить по краю пустелі Мохаве.

1. Вулканічне поле Косо

Вулканічне поле Косо простягається в 160 км на північний схід від міста Бейкерсфілд, округ Іньо. Останній раз воно извергалось близько 12 000 років тому, а сьогодні числиться в списку Геологічної служби як вулкан з помірною загрозою виверження. Згідно з дослідженням, за минулі 250 000 років на Косо сталося 40 вивержень, що в середньому складає один раз в 6250 років.

Територія вулканічного поля суцільно покрита лавовими куполами, шлаковими конусами і застиглими потоками лави, з його ущелин б’ють гарячі джерела і грязьові вулкани. Цю енергію каліфорнійці активно використовують – на Косо знаходиться одна з найбільших в США геотермальних електростанцій, що забезпечує електрикою 270 000 будинків.

небезпечні вулкани каліфорнійській пустелі мохаве

Вулканічне поле Косо

Велика частина вулканічної області є державним майном, а величезний земельну ділянку в районі Китайського озера належить ВМС США і використовується для розробки і випробування озброєння. Військові стежать і за активністю Косо.Згідно з останніми даними, зараз під вулканічним полем знаходяться частково розплавлені породи, про що свідчать періодичні невеликі та помірні землетрусу.

2. Вулканічне поле Лавік-Лейк

Це вулканічне поле розташовується поблизу міста Сан-Бернардіно і включає в себе чотири шлакових конуса, в тому числі найбільший з них кратер Писга висотою близько 100 метрів. Передбачається, що він вивергався приблизно 2600 років тому. Від того виверження досі зберігся чорний лавовий потік протяжністю 11 км, растекшийся в південно-східну сторону.

Крім нього, на Лавік-Лейк є ще кілька застиглих лавових потоків, найдовший тягнеться на відстань в 18 км. Геологічна служба США вважає, що вулканічне поле має значний потенціал для виверження, проте на даний момент рейтинг його небезпеки зберігається на низькому рівні.

небезпечні вулкани каліфорнійській пустелі мохаве

Конус Писга

3. Кратери Убехебе

Близько десятка кратерів Убехебе можна побачити у межах національного парку «Долина смерті» – найпосушливішого заповідника США. Найбільший кратер цього комплексу має ширину біля 1 км і глибину від 150 до 237 метрів. Його вік оцінюється від 2000 до 7000 років, хоча останні дослідження показали, що, можливо, він вивергався всього близько 800 років тому.

Кратер був сформований в той момент, коли магма піднялася дуже близько до поверхні і призвела до парового вибуху. Винуватцем виверження був розлом уздовж західного підніжжя гори Тін, що знаходиться неподалік.Незважаючи на те, що вулкан вивергався не так давно, Геологічна служба США не здійснює ніякого контролю над ним, а ймовірність виверження оцінює як помірну.

небезпечні вулкани каліфорнійській пустелі мохаве

Кратер Убехебе