Комета Каталіна C/2013 US10 стане найцікавішим астрономічним подією кінця 2015 — початку 2016 року. За словами наукового співробітника Інституту прикладної математики РАН Леоніда Єленіна, побачити небесну странницу з Хмари Оорта можна буде у переддень Нового року. У другій половині ночі її можна буде спостерігати в тому числі з Москви і Санкт-Петербурга, в цей час вона буде перебувати в сузір’ї Волопаса. У Новий рік комета наблизиться до зірки Арктур.Внутрішню область Сонячної системи Каталіна відвідає в перший і останній раз.
не пропустіть новорічне диво — комету каталіна

© Michael Jäger | Shutterstock.com

Комета, яку відкрили в 2013 році в ході проекту з пошуку астероїдів і кометCatalina Sky Survey, раніше «відвідувала» південні небесні широти — сузір’я Тукан, Павич, Центавр, Вовк. Максимальне зближення відбудеться 17 січня 2016 року на відстані 0,725 астрономічної одиниці (108,5 мільйона кілометрів), воно не становить загрози. В Московському планетарії відзначили, що швидкість комети відносно Сонця становить 46,4 км/с, період обігу — кілька мільйонів років, її орбіта близька до параболічної. Її особливістю є наявність двох хвостів — пилового та газового.Пиловий хвіст розтягнутий уздовж її орбіти, іонний спрямований від Сонця.
не пропустіть новорічне диво — комету каталіна

© Michael Jäger | Shutterstock.com

За словами члена Наукової ради з астрономії РАН, завідувач кафедри астрономії та геодезії Уральського федерального університету Едуарда Кузнєцова, комету навряд чи буде можливо спостерігати неозброєним оком: хоча на момент відкриття її блиск становив 18,6 зоряної величини, останні дані показують зниження цього показника до менше 6.Але незважаючи на те, що Каталіна швидше за все, не досягне яскравості минулорічної комети Лавджоя C/2014 Q2 (Lovejoy), вона так чи інакше буде яскравим об’єктом для спостережень — обидва її хвоста, які направлені в різні боки, можна буде побачити за допомогою бінокля або телескопа.
не пропустіть новорічне диво — комету каталіна

Каталіна, Місяць і Венера.