на вулкані етна спостерігається криза сейсмічний

За повідомленням Національного інституту геофізики і вулканології (INGV), у вівторок 8 листопада на вулкані Етна була зафіксована серія з 46 підземних поштовхів. Багато з них були слабкі і не відчувалися населенням, але деякі мали магнітуду від 2.4 до 3.8 і потрясли будинку в Мілаццо, Реджо-ді-Калабрія, Катанні.

Епіцентри більшості великих землетрусів розташовувалися на малих глибинах від 2 до 4 км в районі між станціями Провенцана і Піано-Перникана. Вогнища більш слабких підземних поштовхів залягали на глибині від 7 до 14 км. Поряд з підвищеною сейсмічністю, вулканологи повідомляють про появу розломів шириною 2-4 см на стежках на висоті 1450 метрів над рівнем моря.

на вулкані етна спостерігається криза сейсмічний

На думку експертів, зростання сейсмічності пов’язаний з рухом розлому Перникана, який є частиною рифтової зони до північного сходу від Етни. Також очевидно, що в даний час в магматичних каналах вершини відбувається значний підйом магми, яка не була повністю вилита з кратера Вораджин. Не виключається, що невелике затишшя, що настало на вулкані вчора вранці, у короткостроковій перспективі може перерости у ще більш масштабне виверження.

Крім землетрусів, експерти повідомляють про зникнення одного з кратерів Етни – Бокка-Нуово, який був повністю засипаний вулканічними матеріалами, викинутими з кратера Вораджин.

на вулкані етна спостерігається криза сейсмічний

Вгорі — кратер Бокка-Нуово 28 серпня, внизу — 7 грудня