У другій половині дня 4 листопада на вулкані Етна сталося кілька вибухів стромболианского типу з дегазацією та викидом попелу. Невисока попеляста колона була добре видна з південно-західної околиці поселення Бокка-Нуово.Вибухи продовжувалися і під час відвідування гори в той же день працівниками вулканічної обсерваторії INGV-OE. Як повідомляють експерти, продукти поточної діяльності вулкана заповнюють внутрішню порожнину кратера Вораджин і формують на його дні невеликий конус.

Рух магми всередині Етни почалося ще в другій половині жовтня 2015 року. 27 жовтня туристи і персонал INGV-OE звернули увагу на динамічну підривну діяльність, що відбувалася в кратері. Погіршення погоди не дозволило спостерігати за вулканом з 30 жовтня по 2 листопада, однак 3 листопада на вершині було помічено світіння і помірна стромболианская активність.

Аналогічна діяльність вже спостерігалася на Етні в січні цього року, але тоді виверження так і не почалося. Покаже вулкан свою силу цього разу, поки невідомо. Востаннє він вивергався в 2014 році, викидаючи в повітря попелясті колони і виливаючи по схилах потоки лави.

на вулкані етна почалася вибухова діяльність

Етна