на вулкані баурдарбунга фіксуються землетрусу магнітудою до 3.5

Кілька землетрусів сталася вночі 20 грудня в районі вулкана Баурдарбунга. Найбільше було зареєстровано в 12:23 за місцевим часом і мав магнітуду 3.5. Через кілька хвилин вершину потряс другий підземний поштовх магнітудою 3.1.Інші сейсмічні події мали меншу силу. Епіцентри більшості землетрусів залягали на глибині до 10 км. Всі думки були зосереджені у північно-східній частині кальдери і мали низьку частоту.

на вулкані баурдарбунга фіксуються землетрусу магнітудою до 3.5

Як повідомляють фахівці Метеорологічного агентства Ісландії, в останні кілька місяців в зоні навколо кальдери вулкана спостерігається деформація грунту. Напруга почалося відразу ж після виверження в лютому 2015 року, проте в останній час значно зросла. Крім підземних поштовхів, 17 грудня на вулкані стався невеликий вторгнення магми, зафіксоване на глибинах від 16,5 до 23,2 км

Сейсмічна активність Баурдарбунги в сукупності з магматичним рухом свідчить про те, що в його резервуарі наростає тиск. На думку фахівців, в даний час ймовірність масштабного виверження вулкана невелика, однак він здатний зробити серію невеликих вибухів, які можуть призвести до льодовикового повені.