Тривала спалах середнього класу З трапилася на Сонці. Як запевняють російські астрофізики, це може призвести до утворення на Землі магнітну бурю.

на сонці стався тривала спалах

Фото: GLOBAL LOOK press/National Aeronautics Space Adm

«На диску Сонця спостерігалися чотири групи плям. У самої активної групи 2454 (N13W53)спостерігався спалах С8.7/1F тривалістю 145 хвилин, час максимуму 17:58 за московським часом», – йдеться в повідомленні Гелиогеофизической служби ФГБУ «ІПГ».

При цьому, як запевняють фахівці, найближчим часом згідно прогнозу космічної погоди вспишечна активність очікується, в основному, низька, можливі спалахи класу М,геомагнітне поле 25 листопада буде спокійним з можливими періодами нестійкості, радіаційна обстановка – нормальна.

Нагадаємо, що сонячні спалахи в залежності від потужності рентгенівського випромінювання діляться на п’ять класів: A, B, C, M і X. Мінімальний клас A0.0 відповідає потужності випромінювання на орбіті Землі в десять нановат на квадратний метр. При переході до наступної букви потужність збільшується в десять разів. Найпотужніша геомагнітна буря за всю історію спостережень сталася в 1859 році. Вона отримала назву «Подія Керрингтона» по імені британського астронома, який спостерігав колоссальнейшие плями і спалахи на Сонці з 28 серпня по 2 вересня 1859 року.1 вересня на Сонці стався корональний викид такої сили, що він досяг Землі всього за 18 годин, хоча зазвичай відстань до нас він покриває за три-чотири дні. В результаті обрушилася на нашу планету магнітна буря викликала відмова телеграфних систем в Європі та Північній Америці. Північні сяйва спостерігалися по всьому світу, в деяких місцях світіння неба було настільки сильним, що проживало там населення думало, що настав ранок.