на південній ділянці розлому сан-андреас очікується землетрус магнітудою до 8.0

Розлом Сан-Андреас є одним з найбільш небезпечних і протяжних в Каліфорнії. Тим не менш, в його південній частині довгий час панує затишшя. Останній землетрус магнітудою 7.9 в цьому районі сталося в 1857 році. «З тих пір тут було дуже тихо», – говорить Томас Джордан, директор Центру землетрусів Південної Каліфорнії.

Незважаючи на те що Тихоокеанська плита постійно зсувається по відношенню до Північній Америці, південна частина розлому залишається спокійною вже понад століття. На думку Томаса Джордана, Каліфорнія повинна підготуватися до землетрусу магнітудою до 8.0, зосередивши увагу на зміцненні будівель та інфраструктури. Також важливо подбати про телекомунікаційних мережах і акведуке Лос-Анджелеса.

на південній ділянці розлому сан-андреас очікується землетрус магнітудою до 8.0

Поширення сейсмічних хвиль у випадку землетрусу на південному ділянці Сан-Андреас

Як вважають фахівці, підземний поштовх такої сили може викликати струшування поверхні протягом 2 хвилин з найбільшим рухом в долинах Коачелья, Антилопи і в регіоні Внутрішня Імперія. Озираючись на руйнівний потенціал землетрусу в 1857 році, можна припустити, що катастрофа торкнеться значні території. Хоча розлом проходить приблизно в 40 км від Лос-Анджелеса, очікується, що в місті буде «великий струс».

Згідно з доповіддю, представленою Геологічною службою США ще в 2008 році, землетрус магнітудою 7.8 на південній ділянці розлому приведе до загибелі 1800 осіб, поранень 50 000 чоловік і матеріального збитку на суму 200 млрд. доларів. Серед прогнозованих наслідків – вихід з ладу каналізаційної системи строком на 6 місяців.