масив таму набагато більше, ніж вважалося раніше

Нове дослідження, проведене міжнародною командою вчених з Китаю і США, дозволило встановити, що вулканічний масив Таму в Тихому океані набагато більші, ніж вважалося раніше. Як стверджують фахівці, за своїми розмірами з ним не зрівняється жоден вулкан в Сонячній системі.

Раніше передбачалося, що площа гіганта становить близько 260 000 км2, проте згідно з останніми даними, ці цифри збільшилися вдвічі. Після замірів і ретельного вивчення вулканічної структури вчені з’ясували, що справжній розмір Таму досягає 533 000 км2. Результати дослідження опубліковані в науковому журналі Earth and Planetary Science Letters.

До недавнього часу найбільшим вулканом Сонячної системи вважалася гора Олімп на Марсі, але тепер вона значно поступається земної вершині. На думку фахівців Південно-Китайського морського інституту океанології у Гуанчжоу, площа Таму на 80 % більше, ніж у його марсіанської родички. Якщо ж порівняти гіганта з найбільшим у світі наземним вулканом Мауна-Лоа на Гаваях, то Таму перевищує його розміри в 100 разів.

масив таму набагато більше, ніж вважалося раніше

Масив розташований в Тихому океані, в 2 км нижче за рівень моря, і має висоту близько 4 км. Вулкани таких розмірів надзвичайно рідкісні. Довгий час вважалося, що їх існування на Землі практично неможливо, проте в 2013 році вчені змогли встановити, що вулканічне поле в 1000 км від Японії насправді є не вулканічним комплексом, а одним цільним вулканом.