комети близнюки пролетять мимо землі на мінімальній відстаніNASA попереджає про наближення до Землі двох комет-близнюків, які досить близько пролетять повз нашої планети. Раніше випадки подібного зближення комети з Землею спостерігались у 1970 році (комета D/1770 L1) і в 1983 році (комета C/1983 H1).

Комети, які стрімко наближаються до своїх максимальних точок зближення з Землею в 15:14 за київським часом 21 березня і 17:30 за київським часом 22 березня, отримали кодові найменування 252P/LINEAR і P/2016 BA14 відповідно.

Згідно з інформацією, опублікованою на сайті НАСА, комета 252P/LINEAR, що досягає в довжину 230 метрів, пройде від нас на дистанції в 5,2 млн км, а її «сестра» P/2016 BA14 підлетить на відстань всього лише 3,5 млн км до поверхні Землі.

Комети викликали науковий інтерес відразу з кількох причин. По-перше, це рекордна зближення з нашою планетою, про який говорилося вище. По-друге, одну з комет P/2016 BA14 вдалося виявити лише два місяці тому. 22 січня цього року вчені помітили її поруч з «сестрою-близнюком» з допомогою потужних телескопів PanSTARRS, встановлених на Гаваях.

Наближення комети 252P/LINEAR було зафіксовано телескопами системи Lincoln Near Earth Asteroid Research (LINEAR) набагато раніше, а саме у квітні 2000 р. Цей феномен пояснюється тим, що комети дивно схожі, слідують один за одним практично збігається траєкторії, тому їх охарактеризували як ідентичні. Не виключено, що коли-то ці комети складали єдине ціле, як вважають фахівці НАСА.

Вчені зазначають також, що комети-близнюки не несуть ніякої загрози для Землі. Дослідники мають намір у ході спостереження за президентськими кометами зібрати дані і вивчити їх фізичні властивості.

На жаль, для спостереження за наближенням комет на більшій частині нашої планети необхідно запастися потужними телескопами. І тільки в деяких районах південної півкулі жителі зможуть спостерігати за 252P/LINEAR неозброєним поглядом. Не виключено, що це видовище буде супроводжувати метеоритний дощ.