Геологи США: катастрофічний землетрус у Каліфорнії може призвести до виверження вулкана Лонг-Веллі і навіть Єллоустоун

ймовірність катастрофічного землетрусу в сша різко зросла (нові факти)

Перевіряються системи оповіщення, почастішали навчання спеціальних служб і військових на випадок катастрофічних підземних поштовхів в цьому районі і їх наслідків.

Однак при цьому сейсмічна активність в штаті Каліфорнії, а також на території сусідніх штатів, яка останнім часом збільшується в районі розломів, може призвести до більш трагічних наслідків через пробудження вулканів.

.

В даний час почастішали навчання, які проводить FEMA (Федеральне агентство з надзвичайних ситуацій США) на західному узбережжі США на випадок катастрофічного землетрусу в зоні субдукції Каскадия, яке може викликати руйнівні цунамі і катаклізми на території західного узбережжя США.

Такі навчання проводилися в жовтні минулого року, і влада США запланували більш масштабні вже на червень поточного року.

Керівництво FEMA вважає, що західне узбережжя США може бути просто стерто з лиця землі.

Жителі узбережжя вже спостерігають поодинокі міні-цунамі, а сейсмодатчики фіксують підземні поштовхи в районі вулканів в даному регіоні.

.

Однак на думку геологів Університету Каліфорнії в Девісі (США), більш серйозну небезпеку представляє загроза катастрофічного землетрусу в районі розломів на території штату Каліфорнія.

Ризик підземного поштовху магнітудою 7-9 останнім часом збільшився до 7 відсотків.

Мало того, вчені з’ясували, що руйнівні поштовхи можуть поширюватися на великі відстані за принципом «доміно» з багатьох систем розломів, внаслідок чого може початися справжній Армагеддон.

Мало того, недавнє вивчення глибинних землетрусів, що відбуваються внаслідок руху тектонічних плит, показало, що вони можуть бути руйнівними і формувати цілі серії.

ймовірність катастрофічного землетрусу в сша різко зросла (нові факти)

При цьому вчені спостерігають багато ознаки майбутньої катастрофи, зокрема, масштабне виділення газів в районі каліфорнійських розломів.

На тлі цього також значно зросла сейсмоактивність в районі кальдери супервулкана Лонг-Веллі.

Тільки в лютому цього року, згідно моніторингу Каліфорнійської вулканічної обсерваторії, в районі кальдери Лонг-Веллі сталося 693 землетрусу.

На думку деяких вчених, катастрофічні землетруси за принципом «доміно» може пробудити велетня, а також і інші вулканічні комплекси на території штату.

ймовірність катастрофічного землетрусу в сша різко зросла (нові факти)

У минулому році група вчених під керівництвом професора геології університету штату Іллінойс Патриції Грегг прийшла до висновку, що виверження вулкана Єллоустоун може бути спровоковано катастрофічним землетрусом або падінням астероїда.

При тому, що кальдера Єллоустоун розташована від каліфорнійських розломів досить далеко, порівняно з розмірами магматичного підземного резервуара велетня протяжністю 900 кілометрів цю відстань вже не здається таким великим, і є ризик, що потужні підземні поштовхи можуть спровокувати виверження.

Нагадаємо, що геологи штату Юта в серпні минулого року встановили, що магматичний резервуар кальдери Єллоустоун простягається від її центру в одну сторону на 200 кілометрів, а в іншу на 700.

.

Крім того, недавнє дослідження вулкана Єллоустоун, яке було проведене фахівцями Університету штату Іллінойс на чолі з професором геології Лицзюнь Лю, показало, що обидва магматичних резервуара велетня відрізані від глибокого плюму холодної стародавньої плитою Фароллон, і плюс не може бути джерелом магми для резервуарів вулкана.

Де знаходиться джерело магми кальдери, геологи поки не знають. Не виключено, що він може знаходитися ближче до штату Каліфорнія, що створює ризик виверження Єллоустоун.

Найбільші вулкани світу

ймовірність катастрофічного землетрусу в сша різко зросла (нові факти)