глобальна температура вперше підвищиться на один градус

Фото: pixabay.com/CC0 Public Domain

Згідно з розрахунками британського метеобюро, середня температура на планеті в 2015 році підвищиться на 1 градус порівняно з доіндустріальним суспільством. /epochtimes.ru/

У період з січня по вересень 2015 року середньорічні показники стали вище на 1,02 градуси порівняно з періодом з 1850 по 1900 рік. Якщо до кінця року тенденція збережеться, то 2015 рік стане першим, який переступив поріг в 1 градус.

Експерти відзначають, що якщо температура перевищить доіндустріальний рівень на 2 градуси, то це призведе до небезпечних кліматичних наслідків.

Причину підвищення температури вчені бачать у великих викидах вуглекислого газу і дії явища Ель-Ніньо (коливання температури поверхневого шару води в екваторіальній частині Тихого океану, що впливає на клімат).

глобальна температура вперше підвищиться на один градус

Умови утворення Ель-Ніньо: Масив теплої води рухається до південноамериканського узбережжя. Відсутність піднімаються з глибини холодних вод посилює потепління. Фото: Wikier/wikipedia.org/ public domain

У 2013 році кліматологи оголосили, що середні температури біля поверхні суші та океану між 1880 і 2012 роками зросли на 0,85 градуси.

Острівні держави, які в першу чергу страждають від підйому рівня світового океану, піднімали питання про те, щоб людство зупинило глобальне потепління на позначці 1,5 градуса.

Доповідь Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) також не додає оптимізму в питанні глобального потепління. У документі, опублікованому напередодні 21-ї Конференції Сторін Рамкової Конвенції ООН зі зміни клімату, йдеться про підвищення рівня концентрації вуглекислого газу в атмосфері Землі. Метеорологи вирахували, що в 2014 році цей показник досяг максимуму за останні 30 років.

глобальна температура вперше підвищиться на один градус

За даними ВМО, концентрація двоокису вуглецю в атмосфері планети продовжує збільшуватися, досягнувши 143% від доіндустріального рівня. На початку цього року концентрація молекул СО2 в повітрі склала 400 часток на мільйон молекул повітря. Такі дані були зафіксовані у всіх куточках планети. На думку експертів, у наступному році рівень СО2 в повітрі перевищить цю позначку.

На думку фахівців ВМО, все це призведе до збільшення загальної температури на Землі, і як наслідок, до танення льодовиків, підвищення рівня світового океану, повеней і інших катаклізмів. У зв’язку з цим генеральний секретар ВМО закликав міжнародне співтовариство терміново вжити заходів для скорочення викидів парникових газів.