16 листопада поблизу центрального меридіана на Сонці сталися два розпаду сонячного волокна, обидва супроводжувалися викидом корональної маси, які мали геоеффективную компоненту. Таким чином, згідно прогнозу космічної погоди від Гелиогеофизической служби ФГБУ «ІПГ», 18 листопада можуть спостерігатися слабкі збурювання магнітного поля, радіаційна обстановка буде нормальна, проте в деяких випадках можуть виникнути зриви КВ-радіозв’язку. Вспишечна активність на Сонце в цей день буде дуже низькою.
гігантське сонячне волокно викличе геомагнітну бурю на землі

© Michael Borman | Spaceweather.com

Космічна погода — це сукупність явищ, які відбуваються у верхніх шарах атмосфери Землі, в навколоземному космічному просторі та іоносфері. Наприклад, бурі і шторми (магнітні і іоносферні) в навколоземному просторі, сріблясті хмари, сонячний вітер і дощ в полярній іоносфері. Спокійні періоди чергуються з бурхливими в залежності від циклу сонячної активності.

Погода в навколоземному просторі так само «примхлива», як і на Землі — наприклад, вже через кілька хвилин після спалаху на Сонці в нижній частині земної іоносфери (50-90 км) зростає іонізація, а через кілька годин може статися поглинання КВ-радіохвиль на полярних трасах. Відбудеться посилення сонячного вітру, що чинитиме тиск на магнітосферу, яка почне стискатися, що викличе деформацію магнітних силових ліній.З радіаційних поясів у верхню атмосферу полярних широт почнуть надходити потоки електронів, в небі спалахне полярне сяйво, в основній частині іоносфери (200-400 км) зменшиться кількість заряджених частинок, що призведе до труднощів з радіозв’язком.Ультрафіолетове випромінювання від Сонця посилиться — щільність атмосфери і температура на висотах 150-200 км зростуть, що позначиться на супутниках і їх орбітах.Потужні сонячні спалахи можуть викликати магнітні бурі, здатні вивести з ладу електроприлади, а також, як це було в 1982 і 1989 роках, викликати деформацію трубопроводів і вибухи трансформаторів на телефонних підстанціях. https://www.gismeteo.ru/news/stihiynye-yavleniya/16795-gigantskoe-solnechnoe-volokno-vyzovet-geomagnitnuyu-buryu-na-zemle/