геологічна служба сша зробила прогноз землетрусів на 2016 рік

У понеділок 28 березня Геологічна служба США представила громадськості сейсмічну карту з прогнозом землетрусів на 2016 рік. На відміну від попередніх років, вперше за всю історію на огляд були включені не тільки природні, але й техногенні підземні поштовхи, пов’язані з видобутком сланцевого газу.

Згідно з новими даними, у США значно зросла ймовірність руйнівних землетрусів на схід від Скелястих гір – в першу чергу, на території Оклахоми. Крім того, загроза штучних підземних поштовхів збільшилася в штатах Техас, Нью-Мексико, Канзас, Колорадо і Арканзас.

У зоні небезпеки проживає близько 7 мільйонів чоловік, які щодня наражаються на ризик серйозних сейсмічних подій.За статистикою, в 2015 році Оклахома пережила 907 землетрусів магнітудою 3.0 і вище, але зараз фахівці служби визнають, що в штаті можливі і більш великі поштовхи, які призведуть до руйнування будівель.

геологічна служба сша зробила прогноз землетрусів на 2016 рік

Якщо говорити про природних землетрусах, то пальма першості належить Каліфорнії. На думку фахівців Геологічної служби, в 2016 році ймовірність руйнувань від потужного підземного поштовху в цьому районі становить 10-12 %.

Цікаво, що до штату Вашингтон, який може постраждати від землетрусу в зоні субдукції Каскадия, сейсмологи відвели всього 1– 5 %. Крім Каліфорнії, ризик природних землетрусів значно зріс у штатах Міссурі, Теннессі, Кентуккі, Арканзас і Іллінойс, які наражаються на небезпеку з вини розлому Нью-Мадрид.