Після руйнівного землетрусу і цунамі в Японії, влада США серйозно готуються до цунамі в таких штатах, як Орегон, Каліфорнія, Аляска і Вашингтон. Як було заявлено на щорічній зустрічі сейсмологічного співтовариства (SSA) 2016 року, який пройшов з 20 по 22 квітня в Ріно (штат Невада), в даний час розробляються плани по управлінню ризиками цунамі на Західному узбережжі.

Заходи включають в себе в тому числі карти небезпеки цунамі, що визначають напрямок розвитку особистих і суспільних шляхів евакуації, а також інструкції чиновникам, засновані на даних прогнозів цунамі.

Між тим, геологи вивчають свідоцтва цунамі в регіоні, які мали місце в минулому, щоб удосконалити методи оцінки ризику цунамі. Як заявив Роберт Віттер з Геологічного наукового центру Аляски, будуть розглядатися докази частих і сильних землетрусів і цунамі, які відбувалися протягом останніх 2 тисяч років у деяких частинах східних Алеутських островів. Є ознаки того, що ці землетруси охопили кордон між замкнутими і повзучими частинами великого розлому регіону.Землетруси в цій області можуть привести до значних наслідків тихоокеанських цунамі, особливо на Гаваях і в Каліфорнії.

Як заявив старший геолог Геологічної служби Каліфорнії Рік Вілсон, незважаючи на вивчення значної кількості джерел землетрусів і цунамі, є прогалини в розумінні цунамі в минулому, особливо доісторичних.

Вілсон також зазначив, що, починаючи з 1850 року, в усьому світі від цунамі загинуло понад 440 тисяч осіб. Смертельні цунамі, викликані землетрусами на Суматрі в 2004 році і в Японії в 2011 році, посилили увагу наукової спільноти до науки про цієї стихії, попередженні і підготовці до неї.

На зустрічі SSA вчені обговорювали, як посадові особи Каліфорнії використовували державні плани ліквідації наслідків цунамі, реагування на попередження про стихії, які надходили після вересня 2015 року після землетрусу магнітудою 8,3 в Чилі. За словами Вілсона, деякі чиновники просто евакуювали всю свою зону, деякі евакуювали свої пляжі. Нові інструкції пропонують різні плани дій в залежності від розміру цунамі і від віддаленості джерела, і це надає чиновникам більше інструментів на місцевому рівні.

Забезпечення готовності до цунамі і ліквідації наслідків може забезпечуватися також новими технологіями, такими, як безпілотні літальні апарати, несучі камери, які посилають відеоповідомлення про входять хвилях, щоб жителі прибережних районів отримали підтвердження необхідності евакуації.

Фахівці не виключають можливість, що спусковим механізмом для виникнення цунамі може бути не землетрус, а удар астероїда об Землю. Ця ймовірність буде вивчена, і буде передбачена в державних планах з підготовки до стихії.