геологи сша висунули нову версію щодо джерела магми вулкана йеллоустоунЯк повідомлялося раніше, вчені з Університету штату Іллінойс змогли змоделювати історію вулкана Єллоустоун за останні 40 млн років. В результаті дослідження геологи зробили висновок, що магматичні резервуари супервулкана не можуть харчуватися від мантійної потоку, який виходить з надр планети.

Як вважає геолог Лицзюнь Лю і аспірант Тіффані Леонард, плюс під кальдерою Єллоустоун перекритий холодної стародавньої плитою Фараллон, яка закриває доступ магми в резервуари велетня.

З приводу джерела магми гіганта вчені висунули кілька версій. Найвірогідніша, як вони вважають, полягає в надходженні магми від хребта плити Хуан-де-Фука. Це нерівний вулканічний «рубець», через який магма піднімається на поверхню і формує тихоокеанське дно. Незважаючи на те, що хребет розташований на відстані близько 1600 кілометрів від кальдери Єллоустоун, фахівці вважають, що в минулому рубець міг чинити значний вплив на середину Північноамериканської літосферної плити.

Як стверджує Тіффані Леонард, цілком можливо, що якась подія, яке відбулося мільйони років тому, стимулювало появу величезного обсягу магми всередині плити Хуан-де-Фука, яка згодом потрапила під Північноамериканську плиту, призвела до ланцюжку вулканічних вивержень і в результаті сформувала кальдеру Єллоустоун. І хоча версія досить спірна, це нове моделювання чітко підтверджує, що тектонічні плити мають набагато більше значення у формуванні супервулкана, ніж вважалося раніше.