Виверження вулкана Єллоустоун здається неминучою катастрофою, яка знищить цілі регіони і безліч людей. За оцінками деяких фахівців, у разі початку виверження велетня 87 тисяч жителів США загинуть миттєво, а дві третини території США виявляться непридатними для життя. Тим не менш, результати нового дослідження, припускають, що виверження супервулкана все ж залишить американцям шанс на порятунок, однак лише за умови, що вони перебувають у хорошій фізичній формі.

Вчені Університету Блеза Паскаля (Франція), Геологічної служби США і Університету Буффало (США) провели дослідження кальдери Сільвер-Крик, яка извергалась приблизно 18,8 мільйонів років тому, і довели, що пірокластичні потоки під час виверження супервулкана рухаються значно повільніше, ніж вважали раніше фахівці. Кальдера Сільвер-Крик знаходиться на кордонах Арізони, Каліфорнії і Невади. В ході виверження гігант викинув в атмосферу понад 1300 кубічних кілометрів матеріалу, що закривав площу приблизно 32 тисячі квадратних кілометрів.Шар попелу в деяких регіонах був від 5 до 40 метрів.

Вибух Сільвер-Крик був десь удвічі потужніший виверження Єллоустоун 2,1 мільйона років тому, і в 260 разів могутніше виверження Пінатубо в 1991-му році. Пірокластичні потоки, які були викинуті кальдерою, долали величезні відстані – більше 130-ти кілометрів, але рухалися вони не швидкими струменями, а повільними щільними течіями.Виходячи з отриманих даних, фахівці прийшли до висновку, що середня швидкість потоків лави була досить скромною – від 13 до 58 кілометрів на годину.Іншими словами, при новому виверження супервулкана добрі бігуни, які опиняться в небезпечній зоні, будуть мати можливість «накивати п’ятами».
геологи сша: у разі виверження йеллоустоун американці зможуть втекти від лавових потоків