геологи штату юта: йеллоустоун вибухне, але катастрофічного виверження не будеГеологи з Університету штату Юта стверджують, що Єллоустоун готовий вибухнути, однак якщо почнеться його виверження, то руйнівних наслідків стихії не буде.

Як заявив представникам ЗМІ геолог Університету Юти Джеймі Фаррел в листопаді минулого року, Єллоустоун готовий вибухнути. За його словами, це скоро станеться, і це тільки питання часу.

Однак його колега Боб Сміт при цьому вважає, що при виверженні велетня руйнівних наслідків не буде. Сміт протягом 60 років вивчає геодинамику гігантської кальдери і вважає, що, незважаючи на тривожні заяви, які звучать періодично, руйнівних наслідків виверження не буде.

За словами Сміта, епіцентр велетня змістився під товщу Північноамериканської літосферної плити, внаслідок чого для виверження Єллоустоун буде потрібно значно більше тепла і енергії, ніж коли він розташовувався в рихлому і тонкому шарі під плато Снейк-Рівер.

Нагадаємо, група вчених з Університету штату Іллінойс нещодавно встановила, що магматичні резервуари Єллоустоун відрізані від магматичного плюму холодної плитою Фараллон, внаслідок чого плюс не може бути джерелом магми вулкана. В даний час геологи зайняті пошуком джерела магми кальдери Єллоустоунського вулкана.