геологи: дно озера в йеллоустоуні піднялося на 30 метрів і продовжує підніматисяБерегова лінія озера Yellowstone Lake продовжує змінюватися, вода топить одні ділянки, відступаючи від інших. Згідно вимірам, дно озера нахиляється, північний край водойми піднімається, і він стікає на південь. Нахил відбувається через підняття дна в північній частині.

Від магматичної камери відходять так звані «пальці», які спрямовані до поверхні кальдери Єллоустоун. На таких ділянках відстань до магми всього п’ять миль. Там грунт нагрівається, піднімається і веде до утворення опуклостей, які схожі на пагорби. Одна з таких опуклостей Sour Creek Dome (SC) розташована поблизу північної частини озера. Вона збільшується і провокує нахил дна водойми.

У північній частині озера в районі Stevenson Island утворилася дуже велика опуклість, довжина якої — 700 метрів. На цій ділянці дно піднялося на 30 метрів. Здуття виявлено давно, однак воно збільшується в розмірах.

Під озером розташований магматичний осередок, який нагріває грунтові води. Скупчення пари в обмеженому просторі призводить до збільшення тиску. В результаті дно озера піднімається, і утворюється опуклість. Коли цей процес досягне критичної точки, то «купол» просто вибухне.

Думки вчених щодо того, чи зможе потужний гідротермальний вибух під водоймою призвести до виверження, розділилися. Деякі вчені заперечують такий сценарій.

геологи: дно озера в йеллоустоуні піднялося на 30 метрів і продовжує підніматися