Погодний феномен Ель-Ніньо продовжить набирати чинності до кінця року, прогнозує Всесвітня метеорологічна організація. В останній заяві ВМО повідомляє, що Ель-Ніньо 2015 року увійде в трійку найсильніших південних осциляцій з 1950 року.

Ель-Ніньо супроводжують суворі засухи і повені в багатьох частинах світу. ВМО попереджає, що вплив Ель-Ніньо ще зросте.

Ель-Ніньо — природне погодне подія, завдяки якому теплі води з центру Тихого океану поширюються на схід до Північній і Південній Америках. Явище, яке відбувається кожні 2-7 років, зазвичай досягає кульмінації в кінці календарного року, хоча його вплив може зберегтися і до наступної весни. Ель-Ніньо 2015 року розвивається по цій моделі.
ель ніньо 2015 року увійде в трійку найсильніших

Відхилення температури від норми 19 листопада 2015 року. © NOAA

Згідно ВМО, максимум середнього значення температури поверхні води за три місяці в тропічній частині Тихого океану перевищить норму на 2 градуси Цельсія. Це найсильніший Ель-Ніньо з 1998 року, який, швидше за все, увійде в рекордну трійку.

Через Ель-Ніньо сезон ураганів на сході Тихого океану видався активніше звичайного. В Південно-Східну Азію Ель-Ніньо приніс посуху, яка підпалила ліси Індонезії. Вважається, що з-за феномена на Індію пролилося менше мусонних дощів. У Східній Африці завдяки Ель-Ніньо випало більше опадів з жовтня по грудень, в Південній — затягнувся сезон посухи. У Каліфорнії очікують, що на початку 2016 року в штаті будуть лити сильні дощі.

На цьому тижні в Нью-Йорку пройде зустріч, під час якої вчені намагаються розібратися в природі Ель-Ніньо і передбачити глобальні соціально-економічні наслідки феномену.