чиновник fema (мнс): частину західного узбережжя сша може бути стерта з лиця земліАмериканський портал SuperStation95 (Нью-Йорк), посилаючись на дані моніторингу Національної метеорологічної служби США (NWS), які знаходяться у відкритому доступі, повідомив про різке падіння рівня океану біля узбережжя штату Орегон. Графіки відомства показали, що вода у протягом трохи більше двох хвилин опустилася спочатку на 14 сантиметрів, а через кілька годин ще на 122 сантиметри (4 фути).

Ці події відбулися 17-го січня. Як заявляють співробітники порталу, це могло означати, що плита Хуан де Фука виконала раптове рух у східному напрямку під Північно-Американську плиту. Південніше плита опускається, оскільки штат Каліфорнія осідає швидкими темпами.

Як пише портал, 1700-му році подібний рух плит, як вважають вчені, стало причиною підземного поштовху магнітудою 9,0, опустошившее західне узбережжя Північноамериканського континенту, а також принесло з океану цунамі, продвинувшееся по суші континенту на десять кілометрів.

Портал задається питанням, куди зникло більше метра води в рівні океану за кілька годин. Тектонічні плити, які відкидаються вгору, можуть підняти вгору весь (близько 9 тисяч футів у глибину) стовп води, який попрямує у бік берега.

Коли континентальний шельф піднімається до берега, то океан починає міліти, і стовп води починає накопичуватися, а потім спрямовується до берега, як одна велика хвиля, яка може мати висоту 13-15 метрів, і яка досягне берега всього за двадцять хвилин.

Портал опублікував карту, а також заяву Кеннета Мерфі, який є керівником Федерального агентства з надзвичайних ситуацій (FEMA) в регіонах Вашингтон, Орегон, Аляска і Айдахо, яке було опубліковано у виданні «Нью-Йоркер». За словами чиновника, оперативні дані відомства свідчать, що частина західного узбережжя може бути стерта з лиця землі (зліва від лінії на карті).

чиновник fema (мнс): частину західного узбережжя сша може бути стерта з лиця землі

Може початися виверження вулкана Маунт Худ, і ця інформація викликала паніку серед жителів Західного узбережжя США. Телеканал KGW і портал OregonLive.com зв’язалися зі співробітниками NWS, але ті заспокоїли громадськість, заявивши про відсутність якої-небудь загрози, назвавши всі ці повідомлення «брехнею» і «містифікацією», і цим викликали різку реакцію першоджерела співробітників порталу SuperStation95.

Вони звинуватили NWS в непрофесіоналізмі, так як співробітники відомства навіть не вважали за потрібне зв’язатися з порталом. При цьому підкреслювалося, що в повідомленні використовувалися дані цього ж урядового відомства.

Англійське видання Daily Express зв’язалося з співробітником Сейсмічної мережі Тихоокеанського Північно-Заходу США (PNSN) Джоном Видале. Вчені заявив, що прилад, швидше за все, вийшов з ладу, і таке трапляється досить часто. У цих ситуаціях слід приймати до уваги свідчення інших датчиків. А повідомлення, яке налякало населення, він назвав дезінформацією.

Як пише портал, такі заяви викликають серйозні сумніви, оскільки напередодні, 16-го січня 2016-го року, на західному узбережжі США північ штату Орегон, де мало місце різке зниження рівня океану, відбулося міні-цунамі.Хвилю зафіксували на відеокамери очевидці. Взаємозв’язок цих подій очевидна.

Жителі узбережжя штату Вашингтон у минулі вихідні були свідками, як «бродячий» хвиля накрила пляжі і зайшла в струмок поблизу Тихого пляжу.

Як повідомляє телеканал KING 5, на узбережжі штату Вашингтон Ірен Суми, яка гостювала у одного в Пасифік-Біч, змогла зняти відео, як океанічна хвиля затоплює пляжі і входить в русло річки. Крім цього, вода винесла на берег сміття і колоди. Користувачі соцмережі «Фейсбук» порівнюють цю хвилю з міні-цунамі. Багато жителів підтвердили, що бачили велику хвилю.